.

  • 2011.jpg
  • 2012 IMG_1328.JPG
  • 2012 IMG_1335.JPG
  • serce1.jpg

Aktualności

Głos dla Renaty!

Specjalistyczny sprzęt umożliwiający z pośrednictwem wzroku uruchomienie syntezatora mowy i w ten sposób komunikowania się z otoczeniem został zakupiony. W ubiegłym roku , w dniu 19 września, po rożnych skomplikowanych testach i próbach,  sprzęt został zamontowany w domu pani Renaty Maciaś. Teraz przychodzi czas nauki posługiwania się tym sprzętem, a nie jest to zadanie łatwe, co mieliśmy okazję osobiście wypróbować. Dla pani Renaty jest to tym trudniejsze, że już od ponad sześciu lat znajduje się w tak dramatycznej sytuacji i w związku z tym ma spore trudności z kierowaniem wzroku i utrzymaniem go przez pewien czas w określonym miejscu na ekranie komputera.

Opanowanie tej trudnej nawet dla zdrowego człowieka sztuki wymaga sporej cierpliwości i systematycznych treningów. Najbliższe miesiące będą więc czasem opanowywania nowej ale bardzo potrzebnej umiejętności. Pozwoli to pani Renacie kontaktować się z otoczeniem, z najbliższą rodziną a z czasem nawet na przyjmowanie gości którzy zechcieli by Ją odwiedzić. Będzie mogła z nimi porozmawiać, co do tej pory było niemożliwe.

Zbliża się czas corocznego rozliczenia z fiskusem. Jak co roku każdy może 1% swojego podatku przekazać na wybrany przez siebie cel. Skorzystajmy z tej możliwości, bo inaczej to politycy zdecydują na co zmarnują nasze pieniądze.  Łatwo się domyślić, że tak poważny stan zdrowia, wymaga nie tylko niezwykłego poświęcenia ze strony rodziny, ale również znacznych środków finansowych. A przecież rodzina Pani Renaty jest jak każda inna i nie dysponuje jakimiś szczególnymi dochodami. Każda pomoc się liczy. Środki z odpisów w ramach 1% nic nas nie kosztują, bo i tak zostaną nam zabrane. Niech więc przynajmniej idą na naprawdę szlachetny cel. Pomoc w tym zakresie organizujemy przez stowarzyszenie Sursum Corda, które ma wyspecjalizowane służby zajmujące się prowadzeniem rozliczeń. Jeżeli Państwo jeszcze nie zdecydowali na jaki cel chcą przeznaczyć ten swój jeden procent, to prosimy o rozważenie możliwości przeznaczenia go na wsparcie rehabilitacji Pani Renaty Maciaś.

Stowarzyszenie Sursum Corda

ul. Lwowska 11

33-300 Nowy Sącz

KRS: 00000 20 382

 

Cel szczegółowy: Renata Maciaś

NZOZ Gnojnik

NZOZ Gnojnik

Pinstripe Design

Pinstripe Design